Reprezentant Polski w piłce nożnej Paweł Wszołek odwiedził uczniów ZS w Suchym Dębie. Bohater spotkania urodził się 30 kwietnia 1992 roku w Tczewie, gdzie zaczynał naukę gry w piłkę w klubie Wisła Tczew. W seniorskim futbolu zadebiutował na polskich boiskach w barwach Polonii Warszawa w roku 2010. W 2013 przeniósł się do włoskiej Sampdorii Genua w Serie A. Obecnie reprezentuje klub Hellas Werona.

W barwach reprezentacji polski zadebiutował 12 października 2012 w spotkaniu z RPA. W roku 2016 znalazł się w szerokiej kadrze Polski zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Europy we Francji. 19 maja 2016 podczas zgrupowania w Juracie złamał kość lewej ręki. Uraz wykluczył zawodnika z mistrzostw i treningów na trzy miesiące.

Podczas spotkania z uczniami ZS w Suchym Dębie Paweł Wszołek opowiedział o początkach swojej kariery. O ulubionych zawodnikach i klubach piłkarskich. Przypomniał młodym adeptom sportu o potrzebie samozaparcia i dążeniu z wytrwałością do celu.

Reprezentant Polski chętnie odpowiadał na pytania młodych kibiców i udzielał porad sportowych. Piłkarz potwierdził, że lubi placki ziemniaczane i również chętnie spędza wolny czas grając w gry komputerowe.

Do swoich najlepszych przyjaciół z reprezentacji Polski zaliczył Piotra Zielińskiego i Bartosza Salomona, którzy również występują w klubach ligi włoskiej.

Paweł Wszołek chętnie rozdawał autografy młodym kibicom i pozował do wspólnych zdjęć.

Każdy młody zawodnik dzięki swojemu talentowi i dyscyplinie może wspinać się na sportowe szczyty, tak jak Paweł Wszołek.

Wśród gości spotkania z reprezentantem Polski byli: Barbara Kamińska wójt gminy Suchy Dąb, Przemysław Dymarkowski Radny Gminy Suchy Dąb, Aleksandra Lewandowska dyrektor ZS w Suchym Dębie, Beata Traczyk zastęp ca dyrektora ZS w Suchym Dębie.