Wystartowała druga edycja projektu Szkolny Skills Challenge ,,Mierz Wysoko’’, który Fundacja Marcina Gortata MG13 po raz kolejny organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przed nami osiem tygodni intensywnej pracy ale również wspaniałej zabawy podczas prowadzenia zajęć dla dzieci z 50 szkół podstawowych zlokalizowanych na teranie całej Polski. Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o którym świadczy choćby bardzo duża liczba zgłoszeń do udziału w SSC!
Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości  środowiska szkolnego. Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.
Dodatkowym założeniem projektu jest również pokazanie dzieciom, ale również uczących je nauczycielom wychowania fizycznego, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego, na którym odbywają się zajęcia sportowe w szkole, można zostać mistrzem. Potrzebna jest tylko chęć dążenia do upragnionego celu, wytrwałość i ciężka praca. Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy - wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika konkursu oraz jego nauczyciela wychowania fizycznego.
Gmina Suchy Dąb również zainteresowała się wzięciem udziału w tegorocznej edycji projektu Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko”, do której zgłoszone i zakwalifikowane zostały, aż dwie szkoły (Szkoła podstawowa w Koźlinach oraz Zespół Szkół w Suchym Dębie), co jest ogromnym wyróżnieniem spośród wszystkich Szkół podstawowych z całej Polski, tym bardziej, że wybranych zostało jedynie 50 z nich. W Piątek (24.10.2014) trenerzy pojawili się najpierw w Szkole Podstawowej w Koźlinach, a dwie godziny później poprowadzili zajęcia w Zespole Szkół w Suchym Dębie. Atmosfera na sali gimnastycznej była niesamowita i udzielała się nie tylko uczestnikom, ale również kibicom, którzy dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas zawodów. Dzieciaki były bardzo zaaferowane i chętnie brały udział w konkurencjach, gdzie rywalizacja była bardzo zacięta, ale nie zabrakło przy tym dobrej zabawy.

W Koźlinach zwyciężyli:
I miejsce: Kacper Bielewicz
II miejsce Łukasz Sikora
III miejsce Dagmara Szymanek
W Suchym  Dębie zwyciężyli:
I miejsce Dominik Tłuścik
II miejsce Remigiusz Nazimek
III miejsce Dawid Krygier


Pamiętajcie STOP zwolnieniom z WF-u!!!

stop zwolnieniom z WF-u