Dnia 21 marca 2009 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się VIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Samorządowców Powiatu Gdańskiego. Gminę Suchy Dąb reprezentowała siedmioosobowa drużyna w składzie:

• Przeciąganie liny

Po zaciętych bojach i końcowej klasyfikacji, mistrzowski tytuł zdobyła Gmina Trąbki Wielkie, zajmując I miejsce.

Zaszczytne II miejsce zdobyła Gmina Suchy Dąb, a miejsce III przypadło reprezentacji Powiatu Gdańskiego.

Zawody odbyły się w miłej atmosferze, pełnej zdrowej, sportowej rywalizacji. Na koniec zawodów, z rąk Starosty Gdańskiego Cezarego Bieniasz-Krzywiec na ręce kapitanów trzech najlepszych drużyn zostały przekazane okolicznościowe puchary. Nie obyło się także bez nagród indywidualnych dla zawodników w postaci medali za wygrane konkurencje.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.