W ostatnim czasie tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej w Koźlinach odnieśli wiele sukcesów i zwycięstw w ważnych turniejach.

We wtorek 1 maja wyjechali do Międzyzdrojów na międzywojewódzkie półfinały do Pucharu Polski Młodzików.

Drużyny z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Koźlinach - damska z Mają Miklaszewską i męska z Filipem Sendłakiem zajęły I miejsce spośród czterech walczących województw.

Indywidualnie Maja zajęła II miejsce a Filip VII.

Zarówno drużyny jaki i Maja indywidualnie zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików.

Zawodników czeka wyjazd na zawody aż do Rzeszowa. Już sam awans do takiej rangi zawodów należy uznać za wielki sukces.

W sobotę 5 maja w Gniewie odbył sie Międzynarodowy Turniej im. Andrzeja Grubby.

Puchary i nagrody rzeczowe zdobyli:

Maja Miklaszewska - I m. w kat. "żaczki"
                            - II m. w kat. "młodziki"
Filip Sendłak          - III m. w kat. "skrzat"
                            - najmłodszy zawodnik turnieju
Kinga Kot              - III m. w kat. "skrzat"
                            - najmłodsza zawodniczka turnieju

22 kwietnia 2012r. na hali sportowej w Gniewie najlepsi zawodnicy i zawodniczki tenisa stołowego rywalizowali o tytuły Mistrzów Wybrzeża (woj. pomorskiego). W kategorii "młodzików" (tj. wiek do VI klasy) miło nam poinformować, że Filip Sendłak wraz ze swoim kolegą z Sobowidza wywalczyli ten tytuł w grze deblowej (podwójnej). Indywidualnie Filip zajął również wysoką lokatę tj. 3-4 miejsce.

Maja Miklaszewska natomiast dokonała czegoś wyjątkowego i niemożliwego. Został potrójną Mistrzynią Wybrzeża (woj. pomorskiego) w jednym sezonie. Prawdopodobnie ta sztuka nie udała się jeszcze nikomu w tym regionie, a może i całej Polsce.

Maja gra ostatni sezon w kategorii "żaczek" - wywalczyła tytuł Mistrzyni Wybrzeża, ale poza tym wygrała turniej młodziczek (2 lata starszych od siebie) i kadetek (4 lata starszych od siebie).

W drodze po tytuły Mistrzyni Wybrzeża żaczek, młodziczek i kadetek Maja pokonała dużo wyżej notowane i starsze od siebie zawodniczki: II, IV, V, X i XII w Polsce.