30 marca 2012r. w Starogardzie Gdańskim odbył się VI Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym.

Do walki stanęło 20 drużyn ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wśród olbrzymiej konkurencji i zaciętej rywalizacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlinach spisali się rewelacyjnie - zajęli II miejsce.

W finale zawodów drużyna z Koźlin uległa zawodnikom z Gniewu po zaciętej i pasjonującej walce. Zwycięstwo w finale było bardzo blisko, lecz w końcówkach zabrakło trochę sił i dokładności.

Skład drużyny z Koźlin to: Maja Miklaszewska, Filip Sendłak, Jakub Chynek i Kacper Robaczewski. Maja Miklaszewska otrzymała dodatkową nagrodę - puchar - dla najlepszego zawodnika turnieju.

Zawody uświetnili swoją obecnością rodzice i żona naszego mistrza i legendy polskiego tenisa stołowego - Andrzeja Grubby. Można było z nimi porozmawiać o sposobie gry, technice, taktyce oraz powspominać tego znanego i cenionego na całym świecie sportowca.


W dniach 24-25 marca 2012r. w Gdańsku odbył się Finał Ogólnopolski Turnieju o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Przeglądu Sportowego, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski Żaków.

Po wygraniu eliminacji wojewódzkich startowała Maja Miklaszewska zajmując dobre 7 miejsce w Polsce (choć występ ten należy zaliczyć do tych nie do końca udanych).

 

Przy okazji ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w tenisa stołowego (również z terenu całej naszej gminy), szczególnie tych najmłodszych na treningi odbywające się w sali gimnastycznej przy SP Koźliny (dni i godziny treningów na stronie www.spkozliny.pl)