Już po raz szósty odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy po Żuławach Gdańskich. Jego uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie, którzy wraz z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami poznawali uroki swojej małej ojczyzny. Przybyła również grupa rowerzystów z Tczewa i okolic. Najmłodsza uczestniczka mająca trzy lata podróżowała w koszyku rowerowym swojej mamy. Najstarszy uczestnik przekroczył 70. lat.

     Podczas podróży uczestnicy radu poznali zamek krzyżacki w Grabinie-Zameczek jego historię i mieszkańców oraz kościół w Suchym Dębie. Celem tej wyprawy było Ostrowite, gdzie na uczestników czekało ognisko i ciepły posiłek przygotowany przez Radę Sołecką i sołtysa wsi Grzegorza Krajewskiego wraz z małżonką. Tam też odbyło się losowanie głównej nagrody roweru wśród uczestników rajdu. Jego szczęśliwym posiadaczem został Szymon Podbielski uczeń gimnazjum. Uczestniczę w rajdach od pierwszej edycji, ale dopiero dzisiaj sprzyjał mi los – powiedział nam właściciel głównej nagrody. Na rajd przybyłem wraz z tatą i młodszym bratem i myślę, że z nimi również podzielę się tą wygraną dodał Szymon. Pozostali rowerzyści również zostali nagrodzeni za trud i wysiłek włożony w jazdę na rowerze.

Talony na zakupu do sieci sklepów rowerowych wylosowali:

Michalina Allaut – najmłodsza uczestniczka rajdu,

Filip Komorowski – najmłodszy uczestnik wycieczki,

Pan Andrzej z Tczewa – najstarszy uczestnik wyjazdu,

Mateusz Liszewski uczeń klasy 1 SP Suchy Dąb,

Michał Gracek z Koźlin,

Igor z Ostrowitego.

Talonu na zakupy sprzętu sportowego zostały ufundowane przez:

Lucynę Borodzic Radną Gminy Suchy Dąb,

Przemysława Dymarkowskiego Radnego Gminy Suchy Dąb,

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie.

     Pozostali uczestnicy otrzymali również nagrody, upominki, sprzęt sportowy i rowerowy. Bardzo podobało mi się podczas rajdu rowerowego, szkoda że ja nie wylosowałem głównej nagrody, ale może za rok– powiedział Dawid Leśkiewicz uczeń klasy drugiej gimnazjum. Cieszę się z dużego zainteresowania tą formą spędzania wolnego czasu uczniów naszej szkoły i ich opiekunów. Dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom i zapraszam na kolejny rajd rodzinny w przyszłym roku – powiedziała Aleksandra Lewandowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie.

Organizatorami VI Rodzinnego Rajdu Rowerowego byli:

Szkołą Podstawowa w Suchym Dębie i

Sołtys i Rada Sołecka wsi Ostrowite,

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie,

Zespół d.s. polityki młodzieżowej Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Koordynatorem przygotowań Rodzinnego Rajdu Rowerowego był: Michał Albiński.

Opiekunami podczas wycieczki byli:

Michał Albiński, Lucyna Borodzicz, Agnieszka Gantner, Marzena Gracek, Tomasz Jagielski, Aleksandra Lewandowska, Beata Traczyk, Mariola Twardowska.

 

Sponsorzy VI Rodzinnego Rajdu Rodzinnego Suchy Dąb 2017:

 

Decathlon Gdańsk Przymorze,

Piekarnia „U Tomasza” w Tczewie,

Lucyna Borodzicz,

Przemysław Dymarkowski,

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie.