Dnia 1 kwietnia 2017 r. w Wiślince odbył się VIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Gdańskiego. Naszą Gminę reprezentowały Panie z KGW Koźliny. Rywalizowały z KGW Gołębiewko, KGW Przywidz, KGW Żelisławki, KGW Cedry Małe, KGW Rokitnica, a gospodyniami imprezy były ubiegłoroczne laureatki – KGW Rzeczpospolita Babska z Wiślinki. Konkurencjami, w których zmagały się Koła Gospodyń były:

  1. Kulinarna – „Ciasto z owocami”, w tej konkurencji nasze Panie zajęły pierwsze miejsce za przepyszne ciasto z malinami, które przygotowała Jolanta Paściak,
  2. Tablica edukacyjna – „Pokolenia”, prezentację przygotowała Halina Jankowska – Pokolenia wplecione w dzieje Szkoły Podstawowej w Koźlinach,
  3. Moda –„ Kreacja – inspiracja”, Panią Wiosną była Marzena Gracek,
  4. Wokalna, słowa piosenki Barbara Niemczuk – piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto” – Panie (Karolina Przytuła, Jolanta Paściak, Beata Kolberg, Marzena Gracek i Małgorzata Urban) zaśpiewały „swoim Panom” (Halina Jankowska, Emilia Wróbel, Beata Bielewicz, Alicja Ciunowicz, Marzanna Skobieś), że rzucają wszystko, od dziś już nic nie będą robić i wyjeżdżają hen daleko ;)
  5. Taneczna – „Z bajki” – nasze kreatywne i uzdolnione dziewczyny przedstawiły przepiękną inscenizację taneczną do bajki „Piękna i Bestia”. W rolach głównych: Piękna – Jolanta Paściak, Bestia – Alicja Ciunowicz, w rolach drugoplanowych, ale także jakże ważnych: Świeca – Beata Kolberg, Zegar – Karolina Przytuła, Drzewo – Emilia Wróbel, Grajek – Małgorzata Urban,
  6. Kulinarna – „Przetwory domowe”. Warzywne przygotowała Alicja Ciunowicz: buraczki z papryką w zalewie, owocowe: dżem z żurawiny przygotowała Beata Kolberg.

KGW Koźliny zajęło I miejsce za ciasto z owocami, natomiast I miejsce w całym Turnieju oraz Grand Prix powędrowało do KGW Żelisławki, które reprezentować będzie Powiat Gdański na szczeblu wojewódzkim, jak również będzie gospodarzem przyszłorocznego IX Turnieju KGW Powiatu Gdańskiego.

Mimo, iż naszym Paniom nie przyznano najwyższej nagrody to i tak dla nas są numerem jeden! Wszyscy jesteśmy bardzo dumni i podziwiamy dziewczyny za to, że w tak krótkim czasie (ok.2 tygodni!) potrafiły się zmobilizować i przygotować cały repertuar, dekoracje, potrawy, kostiumy itp. KGW Koźliny nie wyszło także z Turnieju z pustymi rękami – otrzymały wiele nagród od organizatorów i sponsorów. Sobotni Turniej minął w bardzo sympatycznej i zabawnej atmosferze. Podziękowania kierujemy do koleżanek z KGW Grabinianki, które pamiętały i przybyły do Wiślinki gorąco dopingować KGW Koźliny!

Za rok mniej więcej o tej samej porze czekamy na kolejną rywalizację, tym razem w Gminie Pszczółki, ale już inne Koło. Kto podejmie się wyzwania? ;)