Pracowity tydzień mikołajkowy w naszej gminie rozpoczął się już 3 grudnia br. w Suchym Dębie. W tym szczególnym dniu Panie z KGW Suchy Dąb 
w towarzystwie Mikołaja rozdawały paczki mikołajkowe. Prezenty od św. Mikołaja przyniosły dzieciom dużo uśmiechu i szczęścia. 

Bardzo dziękuję Paniom za piękną inicjatywę kultywowania tradycji świątecznych oraz lokalnym przedsiębiorcom, sponsorom i darczyńcom za materialne wsparcie tego pięknego przedsięwzięcia – dodała Wójt Henryka Król.

W tym roku organizowaliśmy IV edycję akcji Bombka. Mieszkańcy naszej gminy zawiesili na niej ozdoby, które sami wykonali. Drzewko to zdobi budynek Urzędu Gminy Suchy Dąb w okresie świąteczno-noworocznym.

Pragnę podziękować dzieciom, rodzicom, nauczycielom za zaangażowanie w to coroczne świąteczne wydarzenie i kultywowanie naszych tradycji - podsumowała Wójt Henryka Król.

Niewątpliwie dla dzieci największą atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolach i Orliku w Suchym Dębie. Pomimo napiętego grafiku staruszek z siwą brodą znalazł czas i 6 grudnia zawitał w naszej gminie z workiem pełnym słodkości w obecności Wójta Henryki Król.

Mikołajkowy wystrój, nastrój i odświętne ubiory sprawiły, że ten dzień był radosny i niezwykły. Cieszę się, że mogłam wspólnie z dziećmi spędzić ten wyjątkowy czas – dodała Wójt Henryka Król.

To nie koniec przedświątecznych atrakcji. W piątek tj. 09 grudnia w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Anielskiej Nutce w Grabinach-Zameczku  gdzie znajdziecie Państwo mnóstwo rękodzieł, które pięknie ozdobią wasze domy podczas Świąt Bożego Narodzenia. Następnie w sobotę czeka nas udział w kolejnej edycji Powiatowego Stołu Bożonarodzeniowego, w którym Panie z KGW Suchy Dąb powalczą o tytuł najsmaczniejszych potraw świątecznych. Tego samego dnia dowiemy się, która drużyna piłkarska otrzyma Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb podczas X Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Po weekendzie zapraszamy Państwa do udziału w Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Krzywym Kole.  Przepiękne, unikatowe ozdoby i dekoracje świąteczne mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla najbliższych.

Organizatorzy wydarzeń:
KGW Suchy Dąb, Sołtys i Rada Sołecka w Suchym Dębie, Urząd Gminy w Suchym Dębie, KS Osiczanka Osice, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinach-Zameczku, Powiat Gdański, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Krzywym Kole.