loga kawiarenka KK

Dnia 20 listopada 2014 r. oficjalnie zakończyły się warsztaty komputerowe dla seniorów realizowane w ramach projektu pn.:

Utworzenie kawiarenki internetowej oraz organizacja warsztatów komputerowych
dla seniorów z obszaru gminy Suchy Dąb w świetlicy wiejskiej w Krzywym Kole

Warsztaty trwały od 2 września 2014 r., obejmowały 48 godzin zajęć. Uczestnicy projektu poznali nowe narzędzie, za pomocą którego mogą realizować swoje pasje i hobby. Wystarczy tylko odnaleźć interesujące strony czy wiadomości. Bez ponoszenia większych wydatków można być w stałym kontakcie z najbliższymi za pośrednictwem komunikatorów internetowych takich jak gadu-gadu czy skype. Jest to również skuteczny sposób na uniknięcie poczucia samotności i odizolowania od społeczeństwa – podkreślali zgodnie uczestnicy projektu.
Warsztaty komputerowe dla seniorów utwierdziły nas w przekonaniu, że komputery i Internet nie są „tylko dla młodych”.
Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali z rąk Pani Wójt Barbary Kamińskiej certyfikaty, których projekt sami opracowali (pobierz).
Dziękujemy wszystkim seniorom za udział w warsztatach, dziękujemy wykładowcy, Radzie Sołeckiej, KGW w Krzywym Kole oraz właścicielowi sklepu w Krzywym Kole.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 413 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.


Organizatorzy:

Wójt Gminy Barbara Kamińska
Sekretarz Gminy Aleksandra Matusz