W Zespole Szkół w Suchym Dębie odbył się kolejny wieczór z polską literaturą. Tym razem bohaterem był Henryk Sienkiewicz. Polski nowelista, powieściopisarz i publicysta urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej, a zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey w Szwajcarii. Nagrodzony w 1905 roku Literacką Nagrodą Nobla za całokształt twórczości.
W tym roku obchodzimy stulecie śmierci pisarza 1916 – 2016 i rok jego pamięci. Przypomina się jego twórczość i dokonania. Społeczność ZS w Suchym Dębie również włączyła się w ten jubileusz. Zebrani rodzice, uczniowie i nauczyciele odczytali fragmenty dzieł Henryka Sinkiewicz. Publiczność wysłuchała fragmentów „Latarnika”, „Krzyżaków”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”. Czytanym stronom książek wielkiego twórcy towarzyszyły filmy, które powstały na podstawie jego pracy. Zgromadzeni uczestnicy wieczorku rozwiązywali krzyżówki, kalambury i wysłuchali ciekawostek z życia i z dzieł Henryka Sienkiewicza. To wspaniała forma propagowania twórczości polskiego pisarza, która zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli – podsumowała Aleksandra Lewandowska dyrektor ZS w Suchym Dębie.
Wieczorek z literaturą Henryka Sienkiewicza przygotowali uczniowie pod opieką nauczycielek języka polskiego Doroty Morajka i Marioli Twardowskiej.