Ponad 25 tys. uczniów z województwa pomorskiego będzie w tym roku szkolnym zdawać maturę na nowych zasadach. Maturzystów z całego województwa pomorskiego, ich nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców zapraszamy do udziału w Gdańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2009.

Od 7 do 8 września eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące matury 2010, a uczelnie z całej Polski zaprezentują ofertę kształcenia i warunki rekrutacji. Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2009 odbędzie się na terenie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Jakie zmiany czekają uczniów na maturze w 2010 roku? Ile przedmiotów i na jakim poziomie trzeba zdać, żeby otrzymać świadectwo dojrzałości? Jaka będzie pierwsza po ponad ćwierć wieku obowiązkowa matura z matematyki?

Na te i wszystkie inne pytania dotyczące matury 2010 odpowie na specjalnym spotkaniu z maturzystami i rodzicami Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się 7 września o godzinie 17.00 w auli B Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul Bażyńskiego 6, stacja SKM Przymorze-Uniwersytet.

Już teraz można przysyłać do redakcji Wrót Pomorza pytania dotyczące przyszłorocznego egzaminu maturalnego. Wyjaśnienie najczęściej pojawiających się wątpliwości będzie też można znaleźć po spotkaniu na stronach Wrót Pomorza, które są partnerem Gdańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2009.

Pytania można przysyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Matura 2010.

Więcej informacji na www.wrotapomorza.pl.

 

Oprac. Iwona Naliwajek