UP

Dzieci z 3 OWP z terenu naszej gminy uczestniczyły w dwóch interesujących wyjazdowych warsztatach edukacyjnych do EduFun w Redzie.

Tematyką pierwszych zajęć była „Para i dym”. Dzieci zniecierpliwione nie mogły się doczekać zajęć, na których miały zgłębić wiedzę z dziedziny chemii. Na warsztatach maluszki zobaczyły jak z prostych rzeczy typu soda oczyszczona, można zrobić niesamowite eksperymenty. Podczas zajęć dzieci ubrane były w profesjonalny strój chemika, zapoznały się ze sprzętem używanym w laboratoriach. Tak szybko jak para wyleciała z menzurki, tak szybko dzieci wbiegały na plac zabaw, który pozwolił im na swobodną zabawę.

Druga tematyka zajęć to – „Chemia kolorów. W trakcie warsztatów sala zamieniła się w chemiczne laboratorium, w którym dzieci mogły bezpiecznie, pod okiem specjalisty, wziąć udział w kolorowych eksperymentach. Mogły tworzyć kolory za pomocą probówek. Prowadzący pokazywał ciekawe doświadczenia i angażował dzieci, dzięki czemu dzieci mogły stać się na chwilę małym chemikiem.

Marta Koprowska