Dnia 26 listopada 2011r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim spotkały się drużyny z Gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Przywidz, Miasta Pruszcz Gdański oraz Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim celem rozegrania X Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Samorządowców Powiatu Gdańskiego.
Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Miasta Pruszcz Gdański, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, oraz Powiatowa Rada d.s. Sportu i Rekreacji.
Imprezę rozpoczął zachętą do sportowej rywalizacji Starosta Powiatu Gdańskiego – Cezary Bieniasz-Krzywiec i Przewodniczący Powiatowej Rady ds. Sportu i Rekreacji – Stanisław Poniatowski.
Podczas turnieju zostały rozegrane następujące konkurencje:
  1. rzut do kosza Barbara Kamińska V miejsce
  2. rzut lotką (dart) Krystyna Bucka I miejsce
  3. wyciskanie sztangi 40 kg w pozycji leżącej Adam Kucharek IV miejsce
  4. strzał piłką nożną do pustej bramki Michał Ziewiec VI miejsce
  5. podciąganie na linie Michał Ziewiec VIII miejsce
  6. slalom z piłką (drużynowo): do kosza Barbara Kamińska, nożną Piotr Wierus i unihocka Michał Ziewiec, zajęliśmy VIII miejsce
  7. przeciąganie liny Barbara Kamińska, Adam Kucharek, Piotr Wierus, Adam Zieiwec, Mariusz Zawolski, zajęliśmy III miejsce
W rzucie piłką do kosza bezkonkurencyjna okazała się Emilia Cyman (Gmina Cedry Wielkie), która trafiała ze stu procentową skutecznością. W kolejnej dyscyplinie górą znów były panie. Krystyna Bucka (Gmina Suchy Dąb) uzyskała 88 pkt., i aż o 10 pkt. wyprzedziła drugiego na podium Wiesława Rusieckiego (Gmina Kolbudy). Wyciskanie sztangi w pozycji leżącej miało jednego faworyta, który i tym razem nie zawiódł. 100 wyciśnięć pozbawiło konkurencje jakichkolwiek złudzeń i po raz kolejny z rzędu Jerzy Kulka (Miasto Pruszcz Gdański) okazał się championem. Strzał piłką do bramki był najbardziej wyrównaną z konkurencji, i zawodnicy uzyskali bardzo zbliżone wyniki, jednakże Zygmunt Łysik ( Gmina Pszczółki) z wynikiem 23 pkt. o 4 pkt. wyprzedził Piotra Pawłowskiego (Starostwo Powiatowe). Najtrudniejszym zadaniem postawionym przed zawodnikami okazało się podciąganie na linie, jednakże pomimo przeciwności żaden z zawodników nie poddał się, a aż trzem udało się wejść na sam szczyt i obwieścić swój sukces za pomocą powieszonego tam dzwonka. Reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie w składzie: Karol Kusaj, Marek Tułowiecki, Tomasz Kanka okazała się najlepsza w slalomie. Kolejna po wyciskaniu sztangi konkurencja siłowa została zdominowana przez reprezentantów Miasta Pruszcz Gdański: Piotr Pułkowski, Adam Bodo, Piotr Kaliński, Stefan Skonieczny, Marek Krawyciński, którzy po raz kolejny pokazali, że nie mają sobie równych.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale, natomiast trzy pierwsze drużyny puchary. Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec. Zawody stanowiły również doskonałą okazję do wyróżnienia osób aktywnie działających na terenie powiatu na rzecz sportu. Członkowie Powiatowej Rady d.s. Sportu i Rekreacji otrzymali z rąk Starosty Gdańskiego pamiątkowe statuetki. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Gmina Pszczółki, przed Miastem Pruszcz Gdański, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Gmina Trąbki Wielkie.

Szczegółowe wyniki turnieju
(źródło: www.powiat-gdanski.pl)