26 kwietnia 2017 r. odbyły się XLV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minipiłce nożnej dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej w Koźlinach oraz Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie. Areną lokalnych derbów był orlik przy Zespole Szkół w Suchym Dębie. Początkowo mecz był wyrównanym widowiskiem i po 5 minutach na tablicy widniał wynik 2:1. Wraz z upływem czasu rysowała się coraz większa przewaga dziewcząt z Suchego Dębu. Warto wspomnieć, że reprezentantki gospodarzy w poprzednim roku szkolnym wywalczyły mistrzostwo powiatu gdańskiego w tej dyscyplinie i mają ogromne apetyty, by w tym roku obronić ten tytuł. Ambitne dziewczęta z Koźlin nie były w stanie zatrzymać szarży reprezentantek Suchego Dębu, które zrealizowały wszystkie założenia taktyczne. Przełożyło się na bardzo wysoką wygraną – 19:1 (Bramki: Marta Chęcińska 14, Nadia Kowalska 4, Zuzanna Łukaszewicz 1 – :- Karolina Szymanek 1).

Dziewczęta zwycięskiej drużyny będą reprezentowały Gminę Suchy Dąb podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 28 kwietnia w Pruszczu Gdańskim.

Reprezentantki SP Suchy Dąb: Nadia Kowalska, Marta Chęcińska, Zuzanna Łukaszewicz, Patrycja Michalczyk, Katarzyna Korzeniewska, Weronika Hynek, Martyna Drapiewska, Małgorzata Cichorz, Karolina Kussauer i Agata Sasnal.

Krzysztof Zyszczak