W ubiegły piątek we wszystkich szkołach w naszej gminie odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021, w których uczestniczyła Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb. Reasumując cały rok szkolny - to był to bardzo specyficzny okres. Ze względu na pandemię wszyscy musieliśmy dostosować się do nowych warunków, jakimi była nauka zdalna i hybrydowa, która była realizowana przez większość roku szkolnego.

Wójt Gminy Henryka Król podkreśliła, że był to trudny czas zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak również dla rodziców, których pomoc jest nieoceniona, za co serdecznie dziękuję. Jako organ prowadzący zapewniliśmy niezbędny do tej formy nauki sprzęt komputerowy i środki bezpieczeństwa, jakimi były płyny dezynfekujące i maseczki - dodała Wójt.

Podczas uroczystości, poza radością i uśmiechem towarzyszącym z okazji zbliżających się wakacji, nie zabrakło też tych mniej radosnych chwil. Na zakończeniu roku szkolnego w Suchym Dębie i Grabinach -Zameczku pożegnaliśmy dyrektorów placówek, którzy nie zdecydowali się przystąpić do konkursu na dyrektora szkoły. Również uroczyście pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy dalszą naukę będą kontynuować w szkołach ponadpodstawowych. Pomimo wielu trudności, część uczniów osiągnęło wysokie wyniki w nauce, za co zostali wyróżnieniu przez swoich wychowawców i dyrektorów szkół.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów na dalszych etapach edukacji.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanych, ciepłych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu we wrześniu!