Wczoraj o godzinie 17 w Zespole Szkół w Suchym Dębie otworzyliśmy  kompleks Boisk - ORLIK 2012. Inwestycja, kosztująca ponad 1 mln zł, to 150 boisko na Pomorzu, wybudowane w ramach tego rządowego programu.  267 tys. zł na budowę obiektu pochodziło z budżetu gminy, 250 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego, a  583 tys. zł przekazało ministerstwo sportu. To jedna z większych inwestycji w historii naszej gminy. Na otwarciu boiska pojawili się między innymi: minister sportu Joanna Mucha, Ryszard Świlski członek zarządu województwa pomorskiego, poseł Leszek Blanik, władze powiatu i większość lokalnych samorządowców.

- W ramach rządowego programu wybudowano blisko 2600 kompleksów w całej Polsce - mówiła minister Mucha. Jeśli pomnożymy to przez liczbę dzieci, które z nich korzystają, to nastąpiła przemiana cywilizacyjna, którą byliśmy winni dzieciom. Nie pozwólcie, by ten orlik był pusty.

Jak każdy budowany obiekt musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie, aby można było z niego korzystać.  Jesteśmy w trakcie uzyskania takiej zgody. Do dnia uzyskania zgody na użytkowanie jest całkowity zakaz przebywania na obiekcie.

Informuję jednocześnie, że na stronie Gminy ukaże się ogłoszenie o konkursie na animatora Kompleksu Boisk – Orlik 2012 oraz regulamin korzystania z boisk.